Kašmírový šál LAVIJO čierny

Ľahký a teplý šál z kašmíru. Krásny doplnok k outfitu, ktorý dodá eleganciu, pritom Vás dokonale
ochráni a zahreje v studených zimných mesiacoch. Zabalený v darčekovej krabici.

€17,90
Dostupnosť: Skladom
Kód: SALC3208
Kašmírový šál LAVIJO čierny

Podrobný popis

Veľkosť: 200 x 70 cm

Kašmírový šál:
Je 3-krát viac hrejivý ako ovčia vlna, dokonale drží tvar, nevyťahá sa, nevybledne, je to skvelá investícia, keďže pri dobrej starostlivosti vyzerá ako nový po celé roky. Tak isto je veľmi príjemný, jemnučký na dotyk, neškriabe, vhodný aj pre alergikov.

Kašmírová vlna je jednou z najluxusnejších a najdrahších prírodných textílií. Pre svoje úžitkové a estetické vlastnosti patrí zároveň medzi tie najžiadanejšie. Výrobky z kašmírovej vlny sú veľmi jemné, mäkké, príjemné na dotyk i nosenie. Výrobky z kašmíru hrejú podstatne viac ako rovnako hrubé výrobky z ovčej vlny.

  • Kašmír zahreje trikrát účinnejšie ako obyčajná ovčia vlna
  • Dokonale priedušný materiál
  • Jemný na dotyk, nedráždi pokožku

Farba: Čierna

Jednoduchá údržba

Najlepší spôsob, ako sa starať o kašmírové produkty, je prať ich ručne vo vlažnej vode. Potom ich jednoducho položíte na uterák a osušíte, ako najlepšie viete. Po vysušení ich preveste cez stojan na prádlo alebo zaveste na vešiak. Bezchybný tvar a jemnosť si kašmír zachová ešte dlho.

Ako sa kašmír získava?

Kašmírová vlna sa získava vyčesávaním podsady (spodnej vrstvy srsti) kašmírskej kozy. Toto mimoriadne odolné plemeno žije na náhorných plošinách v Číne a Mongolsku. Podsada kašmírskych kôz je jemná, hustá a výborne chráni pred mrazmi, ktoré klesajú až na -40 °C. Ojedinelé klimatické podmienky sú dôvodom výnimočných vlastností kašmírových vlákien. Surový kašmír, ktorý sa získava vyčesávaním podsady v jarných a letných mesiacoch, prechádza dlhým procesom ručného spracovania, ktorého výsledkom je kašmírová priadza. Z nej sa pletú svetre a tkajú šály. Mimochodom, vedeli ste, že na sveter bežnej konfekčnej veľkosti je potrebná vlna z 3-5 kôz?