ČAKRY

Čakry sú dôležité energetické centrá a miesta vstupu energie do tela. Ich úlohou je regulovať rovnováhu za účelom dosiahnutia zdravia (fyzického, energetického a psycho-informačného).

V našom tele existuje 7 čakier:

  1. čakra (základná) – je medzi kostrčou, otvorom konečníka a genitáliami. Prislúchajú k nej kostrč, celá chrbtica a všetky kosti, ritný otvor, konečník a hrubé črevo, prostata a nadobličky. Farba čakry je červená.
  2. čakra (centrum krížov) – je v priestore pod pupkom a nad lonovou sponou. Prislúchajú k nej genitálie, pohlavné orgány (vaječníky a semenníky), obličky, močový mechúr, krv, lymfa a tráviace šťavy. Farba čakry je oranžová.
  3. čakra (čakra solárneho plexu (nervová pleteň)) – je dva prsty nad pupkom. Prislúchajú k nej slezina, žalúdok, pečeň, žlčník, pankreas, vegetatívny nervový systém). Farba čakry je žltá.
  4. čakra (srdcová) – uprostred hrude. Prislúchajú k nej dolná časť pľúc, srdce a krvný obeh. Farba čakry je zelená.
  5. čakra (krčná – komunikačné centrum) – vpredu je v oblasti štítnej chrupavky, vzadu jej zodpovedá celá šija. Prislúchajú k nej krk a šija, hlasivky, hrtan, štítna žľaza, prištítne telieska, horná časť pľúc. Farba čakry je svetlo modrá.
  6. čakra – tretie oko (oko múdrosti) - jeden prst nad koreňom nosa medzi obočiami. Prislúchajú k nej uši, oči, celá tvár, zuby, lebečné dutiny, hypofýza. Farba čakry je indigovo modrá.
  7. čakra (korunná - veľký mozog) – na temene hlavy. Prislúchajú k nej mozog, hypofýza, epifýza a celkovo duchovno (spiritualita). Farba čakry je fialová.

Čakry sú navzájom prepojené, ale najdôležitejšia je srdcová čakra ako centrum zvlášť komunikujúce so všetkými čakrami.